Silahlı saldırıda aynı aileden 11 kişi öldürüldü

Meksika'da düzenlenen silahlı saldırılarda 11'i aynı aileden olmak üzere 5'i çocuk 15 kişinin öldürüldü.

AFP - Anadolu Ajansı 10.07.2016 - 11:59

Silahlı saldırıda aynı aileden 11 kişi öldürüldü

Meksika'nın kuzeydoğusundaki Tamaulipas eyaletinin merkezi Ciudad Victoria'da düzenlenen silahlı saldırılarda 11'i aynı aileden olmak üzere 15 kişinin öldüğü bildirildi.

Eyaletin güvenliğinden sorumlu Tamaulipas koordinasyon grubundan yapılan açıklamada, iki eve ve bir otobüs durağına yapılan saldırılarda hayatını kaybedenlerden 5'inin çocuk olduğu belirtildi.

Saldırıyı henüz üstlenen olmazken eyalet İçişleri Bakanı Herminio Garza Palacios, 15 kişinin kentin kontrolünü elinde tutmak isteyen suç grupları arasında çıkan anlaşmazlık yüzünden öldürülmüş olabileceğini söyledi.

Saldırganların bir ailenin evine girerek 9'u kadın 11 kişiyi silahla öldürdüğünü ifade eden Palacios, aynı kişilerin yaklaşık 45 dakika sonrada girdikleri başka bir evde 3 kişiyi öldürüp, 4 kişiyi de yaraladıklarını ifade etti.

Yerel medyada yer alan haberlerde de, 16 yaşındaki bir erkek çocuğunun otobüs durağında öldürüldüğü ve başka bir eve de el bombasıyla saldırı düzenlendiği belirtildi.

ABD'nin Texas eyaleti ile sınır komşusu olan ve uyuşturucu trafiğiyle ilgili şiddet olaylarına sık sık sahne olan Tamaulipas'da El Golfo ve Los Zetas uyuşturucu kartellerinin etkili olduğu biliniyor. 

Ciudad Victoria'da meydana gelen şiddet olaylarında bu yılın geride kalan döneminde en az 100 kişinin hayatını kaybettiği iddia ediliyor.

Sayfa Yükleniyor...