'Şimdi sıra dev şirketlerde'

Dünyayı sarsan belgeleri yayınlayan Wikileaks'in kurucusu Assange, 2011 yılının başlarında bazı büyük Amerikan şirketlerinin içinin dışına çıkacağını söyledi.

30.11.2010 - 12:26

'Şimdi sıra dev şirketlerde'

ABD'li ünlü Forbes dergisi, dünyayı sarsan belgeleri yayınlayan Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'ın yeni hedefinin çok büyük bir ABD bankasının iç yazışmalarını 2011'in ilk aylarında sızdırmak olduğunu yazdı.

Dev banka ile ilgili belgelerin Irak'tan sonraki en önemli ve ses getirecek ifşa olacağı belirtilirken, dergiye mülakat veren Assange bu sızıntının 'megaleaks' olacağını ifade etti.

Assange, Pentagon ve ABD Dışişleri Bakanlığı belgelerinin sadece başlangıç olduğunu belirterek, 2011 yılının başlarında bazı büyük Amerikan şirketlerinin ‘’içinin dışına çıkacağını’ söyledi.

Assange, büyük şirketlere ait onbinlerce belge ve sırrı, isteyen her müşterinin her rakibin ve her kamu denetmeninin inceleyebilmesi için siteye yükleyeceklerini kaydetti.

Forbes tarafından ahlaki ideolog olarak da tanımlanan Assange, amacının etik olmayan kararlar ve ekonomik düzendeki işleyişi gözler önüne sererek, insanların dikkatini çekmek olduğunu söylüyor.

Bankalarla ilgili sızıntının bir fenomen olacağını ve ekonomik krize neden olabileceği belirtilirken, ortaya çıkacak belgelerin Enron skandalından daha fazla ses getirmesi bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...