İsrail'in iç istihbaratı Nadav Orgeman'a teslim

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu iç istihbarat servisi Şin Bet'e Nadav Orgeman'ı başkan olarak atadı. Orgeman ülkesinin güvenliği konusunda uykusunu kaçıran şeyin, Hamas'ın sürpriz saldırıları olduğunu belirtiyor.

ntv.com.tr 12.02.2016 - 10:43

İsrail'in iç istihbaratı Nadav Orgeman'a teslim

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail iç istihbarat servisi Şin Bet’in başkanlığına Yarom Cohen'in yerine Nadav Orgeman'ın atandığı belirtildi.

"Nadav Orgeman'ın Şin Bet içerisinde uzun yıllara dayanan operasyonel ve liderlik deneyimi var" diyen Başbakan Netanyahu, "Onun liderliğinde Şin Bet'in operasyonel ve teknik donanınını artıracağını ve İsrail'in güvenliğini sağlamaya devam edeceğinden eminim" dedi.

Şin Bet başkanlığına atanması dolayısıyla İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin tarafından da kutlanan Orgeman, "Bu andan itibaren bütün gücümle onun destekçisiyim" şeklinde konuştu.

Ürdün Vadisi'nde bir kibutzda yetişen Nadav Orgeman İsrail ordusundaki görevinin ardından 1983 yılında Şin Bet'e katıldı.

İsrail radyosunun haberine göre, iç istihbarat servisi Şin Bet'in 55 yaşındaki yeni başkanı Nadav Orgeman, 1983 yılında katıldığı serviste farklı pozisyonlarda görev yaptı.

Bu göreve atanmadan önce ABD'de Şin Bet'in temsilciliğini de yürüten Orgeman son olarak 3 yıl eski başkan Yarom Cohen'in yardımcılığı görevini getirilmişti.

Sayfa Yükleniyor...