Somali'de bombalı katliam: 276 ölü

Somali'nin başkenti Mogadişu'da dün bomba yüklü kamyonla düzenlenen saldırıda ölenlerin sayısı 276'ya yükseldi. Yaralı sayısı da 275'e yükseldi. Ülkede 3 günlük yas ilan edildi.

ntv.com.tr 16.10.2017 - 01:45

Somali'de bombalı katliam: 276 ölü

Somali Enformasyon Bakanı Abdurrahman Ömer Osman, başkent Mogadişu'da önceki gün düzenlenen bombalı saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 276'ya yükseldiğini duyurdu.


Osman, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, saldırıda ölenlerin sayısının 276'ya yükseldiğini, yaklaşık 300 kişinin de yaralandığını ifade etti.

Daha önce hastane kaynakları tarafından, Safari Otel yakınları ile Medine-i Münevvere bölgesinde düzenlenen 2 ayrı saldırıda 231 kişinin öldüğü, 275 kişinin de yaralandığı belirtilmişti.

3 GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ

Yaralılar için kan bağışı çağrısı yapıldı. Ölen 231 kurban için üç günlük yas ilan edildi. 

Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Fermacu, "Dün akşam Mogadişu'da düzenlenen bombalı sadırıda hayatını kaybedenlerin anısına ülkede bugünden başlamak üzere üç günlük ulusal yas ilan edildi" dedi.

Saldırının sorumlusu olarak terör örgütü Eş-Şebab'a işaret eden Fermacu, patlamada yaşamını yitirenlerin ailelerine taziye yaralılara ise acil şifa dileklerinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...