SON DAKİKA: ABD'de barda silahlı saldırı: 12 ölü

SON DAKİKA HABERİ: ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki bir barda silahlı saldırı meydana geldi. 30 el silah sesinin duyulduğu saldırıda 12 kişi yaşamını yitirdi. Saldırgan da içeride ölü bulundu. Saldırı esnasında barda 200'den fazla insan vardı.

ntv.com.tr 08.11.2018 - 15:00 | Son Güncelleme : 08.11.2018 - 15:28

SON DAKİKA: ABD'de barda silahlı saldırı: 12 ölü

Son dakika haberi! 

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki "Borderline Bar & Grill In Thousand Oaks" isimli barda  silahlı saldırı meydana geldi. 

Yerel saat ile 23.20'de meydana gelen saldırı neticesinde 12 kişi yaşamını yitirdi. ABD'li yetkililer saldırgan da içeride ölü bulunduğunu açıkladı. Saldırı esnasında barda 200'den faz insan bulunuyordu.  

SALDIRIDA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ HEDEF ALINDI

Saldırının gerçekleştiği barda o akşam üniversite öğrencilerine özel bir etkinlik düzenleniyordu. 

Saldırganın kimliği henüz netlik kazanmış değil. Gelen ilk bilgiler saldırganın yarı otomatik bir silah kullandığı yönünde. 

Ülke basınında yer alan haberlere göre, 11 kişi olay sırasında barın içinde, polis ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden polisin emekliliğine 1 ay kaldığı belirtildi.

Polis kaynaklarından yapılan ilk resmi açıklamada 11 yaralı olduğu belirtilmişti.

ABD basınına konuşan görgü tanıkları olay sırasında büyük panik yaşandığını, barda bulunanların sandalyelerle camları kırarak dışarı kaçtıklarını belirtti.

Güvenlik güçleri ve acil durum görevlilerinin olay yerine gittiği, halktan bölgeden uzak durmalarının istendiği kaydedildi.

OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER

Sayfa Yükleniyor...