SON DAKİKA HABERİ: ABD, küresel seyahat uyarısını 4. seviyeye çıkardı

SON DAKİKA HABERİ: ABD Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında, "Hala ticari uçuş imkanı bulunan ülkelerde olan ve ABD'de ikamet eden vatandaşlar, yurt dışında süresiz kalmaya hazırlanmıyorlarsa ABD'ye dönmek için ayarlamalarını acilen yapmalıdır" ifadeleri yer aldı.

Anadolu Ajansı 19.03.2020 - 22:47 | Son Güncelleme : 19.03.2020 - 23:03

SON DAKİKA HABERİ: ABD, küresel seyahat uyarısını 4. seviyeye çıkardı

Son dakika haberi! ABD, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle küresel seyahat uyarısını 4. seviyeye çıkararak vatandaşlarına uluslararası seyahat yapmamaları, yurt dışındakilere de ülkeye dönmeleri çağrısında bulundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, corona virüs nedeniyle küresel seyahat uyarısının 4. seviyeye çıkarıldığı belirtilerek, Amerikalılara uluslararası seyahat yapmamaları tavsiye edildi.

Yurt dışında bulunan ABD vatandaşlarına da çağrı yapılan açıklamada, "Hala ticari uçuş imkanı bulunan ülkelerde olan ve ABD'de ikamet eden vatandaşlar, yurt dışında süresiz kalmaya hazırlanmıyorlarsa ABD'ye dönmek için ayarlamalarını acilen yapmalıdır" ifadesine yer verildi.

Bazı ülkelerin corona virüs nedeniyle seyahat kısıtlamaları, zorunlu karantina, sınırları kapatma, kendi vatandaşları haricindeki kişilerin girişine izin vermeme gibi önlemler aldığına işaret edilen açıklamada, "Yurt dışında yaşayan ABD vatandaşları uluslararası seyahatten kaçınmalıdır" ifadesi kullanıldı.

İTALYA'DA KARANTİNADAKİ TÜRKLERDEN 'EVDE KALIN' MESAJI

Sayfa Yükleniyor...