SON DAKİKA HABERİ... Kremlin açıkladı: Putin ile Biden'ın görüşeceği tarih belli oldu

SON DAKİKA HABERİ: Kremlin'den yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Joe Biden, 16 Haziran’da Cenevre’de bir araya geleceği bildirildi.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 25.05.2021 - 17:10

SON DAKİKA HABERİ... Kremlin açıkladı: Putin ile Biden'ın görüşeceği tarih belli oldu

Son dakika haberi! 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir PUtin ile ABD Başkanı Joe Biden'ın yüzyüze görüşeceği ilk tarih belli oldu.

Kremlin'den yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Joe Biden, 16 Haziran’da Cenevre’de bir araya geleceği bildirildi.

DÜN 15-16 HAZİRAN'DA GÖRÜŞÜLECEĞİ BİLDİRİLMİŞTİ

Associated Press'in (AP) konuya yakın iki kaynağa dayandırdığı haberine göre, Beyaz Saray ve Kremlin, Biden-Putin zirvesini gelecek ay Cenevre'de yapmayı planladığını bildirmişti.

Öte yandan zirve için 15-16 Haziran tarihlerinin değerlendirildiği ve plana iki ülkenin ulusal güvenlik danışmanları arasında bu hafta içinde Cenevre'de yapılan görüşmelerde son halinin verileceği kaydedilmişti.


Biden, Putin ile 13 Nisan'da iki ülke ilişkilerinin gerilmesinin ardından yaptığı telefon görüşmesinde 3. bir ülkede bir zirve teklifi yapmıştı.

Bunun ardından Beyaz Saray ve Kremlin ekipleri zirvenin detayları için görüşmelere başlamıştı.

BEYAZ SARAY BİDEN VE PUTİN ZİRVESİNE İLİŞKİN DETAY VERMEMİŞTİ

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ve Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev, bugün yaptıkları görüşme sonrası yayımladıkları ortak açıklamada, bu görüşmenin zirve açısından önemli olduğunu ancak zirvenin yeri ve zamanının ilerleyen zamanda duyurulacağını bildirmişti.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki de bugünkü basın toplantısında, Biden-Putin zirvesinin tarihi ve yerine ilişkin herhangi bir bilgi paylaşmamıştı.

son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr'de...

Sayfa Yükleniyor...