İsrail Gazze'yi havadan vurdu

İsrail askerleri, Gazze sınırında gösteri yapan Filistinlilere gerçek mermilerle ateş açtı. Olaylarda aralarında çocukların da olduğu onlarca Filistinli ve bir İsrail askeri yaralandı. İlerleyen saatlerde İsrail ordusu abluka altındaki Gazze'ye hava saldırısı düzenledi.

Haberler - NTV Haber 22.08.2021 - 00:24

İsrail Gazze'yi havadan vurdu

-Filistin hattında gerilim yükseldi. savaş uçakları abluka altındaki Şeridi'ni hedef aldı. Saldırının ardından bölgedeki birkaç farklı noktada patlama meydana geldi. İsrail ordusu saldırıyı doğruladı.

Saldırının Gazze sınırından İsrail'e doğru ateş açılmasına misilleme olarak gerçekleştirildiği belirtildi.

Olayların fitili dün sabah saatlerinde Gazze sınırında ateşlendi. Yüzlerce Filistinli, Mescid-i Aksa'nın kundaklanmasının 52'nci yıldönümü nedeniyle İsrail'i protesto etti.

Filistinliler lastik yakarken,, İsrail askerleri, kalabalığın üzerine ateş açtı. Askerler gerçek mermi ve gaz bombaları kullandı. Müdahalede aralarında çocukların da olduğu onlarca Filistinli yaralandı.

Bir İsrail askeri de sınırdan açılan ateş sonucu vuruldu. İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, askerin vurulmasına karşılık verileceğini söyledi.

Bu açıklamadan saatler sonra İsrail hava saldırısıyla Gazze'yi hedef aldı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olup olmadığı bilinmiyor.Saldırıda ölen ya da yaralanan olup olmadığı bilinmiyor.

Sayfa Yükleniyor...