SON DAKİKA: ABD'den Türk heyeti açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama, Türk heyetinin bugün ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı John Sullivan ile görüşeceği belirtildi.

NTV Haber 08.08.2018 - 14:16 | Son Güncelleme : 08.08.2018 - 14:38

SON DAKİKA: ABD'den Türk heyeti açıklaması

Son dakika haberi! Türkiye ile ABD arasındaki yaptırım krizini çözmek üzere Washington'a giden Türk heyeti ilk toplantısını bugün gerçekleştirecek. Heyetin ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı John Sullivan ile bir araya geleceği açıklandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Heather Nauert Türk heyetinin Washington'daki temaslarıyla ilgili açıklama yaptı.

"Türk heyetinin bugün Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle görüşeceğini teyyit ediyorum" diyen ABD'li sözcü Nauert, "ABD'li heyetin başkanlığını Dışişleri Bakan Yardımcısı John Sullivan yapacak" şeklinde konuştu.

TÜRK HEYETİNE SEDAT ÖNAL BAŞKANLIK EDİYOR

Adalet, Hazine ile Maliye ve Dışişleri bakanlıklarından 3'er temsilcinin yer aldığı heyette Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlık ediyor.

İki ülke arasında yaşanan gerginliğin giderilmesine dönük diplomatik görüşmelerde, süreci daha ileri taşıma kararı alınmıştı.

ABD Büyükelçiliği'nden de, "Mevcut gerginliklere rağmen ABD, Türkiye'nin sağlam bir müttefiki olmayı sürdürmektedir. Ülkelerimiz canlı bir ekonomik ilişkiye sahiptir" açıklaması yapılmıştı. 

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr'de...

Sayfa Yükleniyor...