SON DAKİKA: Almanya Başbakanı Merkel'den Mesut Özil açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: Almanya'da Mesut Özil tartışması devam ediyor. Almanya Başbakanı Merkel adına yapılan açıklamada, Başbakan Merkel'in Mesut Özil'in kararını saygıyla karşıladığı belirtildi.

ntv.com.tr 23.07.2018 - 12:50 | Son Güncelleme : 23.07.2018 - 15:04

merkel mesut özil230718.jpg

Son dakika haberi! Almanya Başbakanı Angela Merkel adına açıklama yapan sözcü, "Başbakan Merkel, Mesut Özil'e büyük değer veriyor. O büyük bir oyuncu ve ulusal takım için çok şey yaptı" dedi.

Alman hükümet sözcü yardımcısı Ulrike Demmer, Başbakan Angela Merkel'in Mesut Özil'in kararına saygı duyduğunu da belirtti.

Mesut Özil tartışması nedeniyle Almanya'nın göçmen politikasıyla ilgili de bir açıklama yapan Alman hükümet sözcü yardımcısı Demmer, "Almanya göçmen kökeni olanları her zaman bağrına basmaya devam edecektir" dedi.

Alman hükümet sözcü yardımcısı Ulrike Demmer, Almanya'daki Türk kökenlilerin büyük bir kısmının uyumu başarıyla gerçekleştirdiğini de ifade etti. 

"MESUT'UN AÇIKLAMALARI ALARM SİNYALİ"

Almanya Adalet Bakanı Katharine Barley de, Mesut Özil'in açıklamalarını bir alarm sinyali olarak niteledi.

Mesut Özil'in büyük bir Alman futbolcu olduğunu belirten Barley, ''Mesut gibi büyük bir Alman futbolcunun ülkesinde ırkçılık nedeniyle istenmediğini ve Almanya Futbol Federasyonu (DFB) tarafından temsil edilmediğini hissetmesi bir alarm sinyalidir'' ifadelerini kullandı.

ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI MASS'TAN ÖZİL'E ELEŞTİRİ

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Mass ise, Mesut Özil'i eleştiren bir açıklama yaptı. Mass, "İngiltere'de yaşayan ve çalışan bir multimilyonerin ayrılışının Almanya'nın entegrasyon yeteneğinin göstergesi olduğuna inanmıyorum" dedi.

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr'de...

Sayfa Yükleniyor...