SON DAKİKA: Kral Selman: Sorumlular ve ihmali olanlar cezalandırılacak

SON DAKİKA HABERİ: Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili konuşan Suudi Arabistan Kralı Selman, "Sorumlular ve ihmali olanlar cezalandırılacak" dedi. Kral Selman, Kaşıkçı ailesiyle de buluştu.

NTV Haber 23.10.2018 - 17:16 | Son Güncelleme : 23.10.2018 - 17:27

SON DAKİKA: Kral Selman: Sorumlular ve ihmali olanlar cezalandırılacak

Son dakika haberi! Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen Cemal Kaşıkçı ile ilgili konuşan Suudi Arabistan Kralı Selman, "Sorumluluklarını yerine getirmeyenlerden hesap sorulacak. Ölümünden sorumlu olanlar ve görevini yerine getirmeyenler, kim olursa olsun hesap verecek" dedi.

KRAL SELMAN, KAŞIKÇI AİLESİNİ KABUL ETTİ

Suudi Arabistan Kralı Selman'ın, Cemal Kaşıkçı ailesiyle bir araya geldi. Görüşmede Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın da yer aldığı ifade edildi.

Kaçıkçı ailesi üyeleri arasında Cemal Kaşıkçı'nın oğlu Salih Kaşıkçı da vardı. 

Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Kaşıkçı ailesini telefonla arayarak taziyelerini iletmişti. 

Kral Selman ve Veliaht Pren Muhammed, Cemal Kaşıkçı'nın oğullarına baş sağlığı diledi.  Kral Selman ve Veliaht Pren Muhammed, Cemal Kaşıkçı'nın oğullarına baş sağlığı diledi. 

KAŞIKÇI NASIL ÖLDÜRÜLDÜ?

Suudi Arabistan yönetimi, 2 Ekim'de İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın "konsolosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü" açıklamıştı.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan habere göre, Suudi Arabistan Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma sonunda, Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Başkonsolosluğu'na geldiği sırada burada bulunan "başka Suudi vatandaşlarla tartışmaya başladığı, tartışmanın arbedeye dönüştüğü ve bunun sonucunda Kaşıkçı'nın hayatını kaybettiği" belirtilmişti.

VİDEO: KRAL SELMAN, CEMAL KAŞIKÇI'NIN AİLESİYLE GÖRÜŞTÜ

Sayfa Yükleniyor...