Son yılların en iğrenç operasyonu

Kanada ve ABD son yılların en büyük çocuk istismarı operasyonunu düzenledi. Kanada'daki operasyonda aralarında öğretmen, doktor ve aktörlerin de bulunduğu 350 kişi gözaltına alındı. Çeşitli ülkelerden 386 çocuk da kurtarıldı.

15.11.2013 - 12:37

Son yılların en iğrenç operasyonu

Kanada'nın Toronto kentinden yönetilen çocuk istismarı operasyonunda, 50 ülkeden 350 kişi gözaltına alındı.

Operasyonla ilgili basın toplantısı düzenleyen Toronto Emniyet Müdürü Bill Blair, aralarında öğretmen, doktor ve aktörlerin bulunduğu 100 zanlının Kanada'da, 76 zanlının ABD'de ve 65 zanlının da Avustralya'da gözaltına alındığını söyledi.

Operasyonun 50 ülkeyi kapsadığını belirten Blair, İspanya, Meksika, Avustralya, Romanya'dan da gözaltılar olduğunu açıkladı. Çocuk pornosuna yönelik son yılların en büyük operasyonunda 386 çocuğun da kurtarıldığı ifade edildi.

Kurtarılan 386 çocuğun büyük kısmının ergenlik çağı öncesinde, bazılarının da 5-6 yaşlarında olduğunu anlatan Blair, operasyonun bugüne kadar yapılanların en büyüklerinden olduğunu ifade etti.

Soruşturmayı yürüten komiser Joanna Beaven-Desjardins de, "Küçük çocukların korkunç bir şekilde cinsel istismara maruz bırakıldığı yüz binlerce video ele geçirildi"dedi.

Operasyonda görev alan ekiplerin, sadece 2011 yazı boyunca dijital ortamda kayıtlı yüzlerce fotoğraf ve kaydı izledikleri belirtildi. Operasyonda, diğer ülkelerdeki gözaltıların da eşzamanlı yapıldığı vurgulandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...