SosyalBen Vakfı Filistinli mülteci çocuklarla buluştu

Tüm dünya çocuklarına ulaşmayı amaçlayan SosyalBen Vakfı, Türkiye ve Ürdün arasındaki diplomatik ilişkilerin 70. yılı dolayısıyla UNRWA Wihdat Kampı’nda yaşayan çocukların sosyal benliklerini keşfetmeleri ve geleceğe daha özgüvenli bakabilmeleri için mülteci çocuklarla bir hafta boyunca saha çalışması gerçekleştirdi.

ntv.com.tr 27.04.2017 - 22:18

SosyalBen Vakfı Filistinli mülteci çocuklarla buluştu

7-13 yaş arası çocukların sosyal becerilerini ve benliklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini amaçlayarak bu doğrultuda saha ve atölye çalışmaları gerçekleştiren SosyalBen Vakfı, Ürdün’de Filistinli çocuklarla buluştu.

SosyalBen Vakfı, dokuz gönüllüsüyle birlikte 15-23 Nisan tarihlerinde Ürdün’de UNRWA Wihdat Kampı’nda yaşayan çocuklarla saha ve atölye çalışmaları gerçekleştirdi. Saha çalışması boyunca fotoğrafçı Mustafa Seven’de kampı ve atölye çalışmalarını fotoğrafladı.

SosyalBen gönüllüsü dokuz genç, üç farklı okulda öğrenim gören 7-13 yaş arası Filistinli çocuklarla dans, fotoğrafçılık, icat, kısa film, müzik, resim ve spor alanlarında atölye çalışması yaptı. 1 hafta boyunca yedi farklı atölye çalışmasında, çocukların sosyal anlamda kendilerini keşfetmelerine ve yeteneklerini ortaya çıkarmalarına yardımcı oldular.

Atölyelerde sosyal becerilerini geliştiren 350 çocuk, saha çalışmasını bir hafta boyunca hazırlandıkları gösteriyle noktaladı. Ortaya çıkardıkları gösteriyle aynı zamanda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlama imkanı da buldular.

Filistinli çocuklarla farklı atölye çalışmalarında bir araya gelen SosyalBen gönüllüsü dokuz genç İlsu Karabacak, Yusuf Özdemirler, İrem Topal, Ece Çiftçi, Şizen Şengör, Rıza Demirhan, Yasemin Hancı, Mine Temuralay ve Naci Sayan bir hafta boyunca onların gerçekleriyle yüzleşip, minik yüreklerine umut ve sevgi tohumu ekebilmenin eşsiz bir deneyim olduğunu söylediler. Müzik atölyesinde içindeki yeteneğin keşfedilmesini bekleyen öğrencilerle inanılmaz bir hafta geçirdiğini söyleyen SosyalBen Vakfı gönüllüsü Yasemin Hancı, çocukların müzik aletleriyle tanışırken yaşadıkları heyecanı ve bir haftanın sonunda gözlerindeki umudu görmenin en büyük motivasyon olduğunu dile getirdi.

Fotoğrafçılık atölyesinde çocuklarla buluşan SosyalBen gönüllüsü İrem Topal ise “Yaptığımız işe ve içtenliğe olan güvenimizle dünyanın her yerinde fark yaratabileceğimizin farkına vardık. Dünyanın başka yerlerinde 23 Nisan’ın bizdeki emanetini yerine getiriyor olmak paha biçilemez bir mutluluktu” dedi.

Bugüne kadar Türkiye’de 46 farklı ilde 65 okulda ve dünyada 7 farklı ülkede saha çalışmaları gerçekleştiren SosyalBen Vakfı, Ürdün’de yapacağı saha çalışmasıyla birlikte dünyanın dört bir tarafındaki çocuklara ulaşma hedefine bir adım daha yaklaşıyor. Yeni projelerle daha çok çocukla buluşmak için çalışmalarına devam eden SosyalBen, özellikle dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklara ulaşarak onların özgüvenlerini güçlendirmek için 350’yi aşkın gönüllü gençle birlikte çalışıyor.

Sayfa Yükleniyor...