Strauss-Kahn'nın 'tecavüz' davası düşüyor

ABD’ de savcılık bir otel görevlisine tecavüz ettiği öne sürülen eski IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn hakkında açılan davada savcılar davacının güvenilirliğini yitirdiğini düşündüklerini açıkladı.

23.08.2011 - 10:34

Strauss-Kahn'nın 'tecavüz' davası düşüyor

Eski İMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'a yönelik cinsel taciz davasının seyri değişiyor. Savcılar tacize uğradığını söyleyen otel görevlisi Nafissatou Diallo'nun ifadelerini gerçekçi bulmadıklarını açıkladı. Hakimse soruşturma için özel savcı talebini reddetti.

Diallo'nun ifadelerinin sürekli değişmesini gerekçe gösteren savcılar, Strauss-Kahn hakkında açılan davanın düşürülmesi için harekete geçerek mahkemeye, suçlamaların düşürülmesi yönünde talepte bulundu.

STRAUSS-KAHN AKLANABİLİR
Eğer mahkeme davayı düşürme talebini yerinde görürse, Eski İMF başkanı Strauss-Kahn, cinsel taciz suçlamalarından aklanacak ve ülkesi Fransa'ya dönebilecek.

Gineli 32 yaşındaki Diallo'nun şikayeti üzerine Mayıs ayında hapse atıldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 62 yaşındaki Dominique Strauss-Kahn, IMF başkanlığından da istifa etmişti.

SARKOZY'NİN RAKİBİYDİ
Dominique Straus-Kahn Fransa'da gelecek yıl yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Nicolas Sarkozy'nin en güçlü rakibi olarak görülüyordu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...