Strazburg saldırısı operasyonuna kedili destek

Fransa'nın Strazburg kentinde, Noel pazarını hedef alan saldırının failini yakalama çalışmaları kapsamında polis operasyon düzenledi.  Kent sakinleri, operasyona ilişkin önemli bilgilerin saldırganın eline geçmemesi için sosyal medyada kedi fotoğrafları paylaştı. Aralarında özel birliklerin de olduğu operasyonda saldırganın izine rastlanmadı.

Anadolu Ajansı 13.12.2018 - 21:25

Strazburg saldırısı operasyonuna kedili destek

Fransa'nın Strazburg kentinde, Noel pazarını hedef alan saldırının failini yakalama çalışmaları kapsamında yapılan polis operasyonunda sonuç elde edilemedi.

Fransız basınında yer alan haberlere göre, aralarında özel birliklerin de olduğu güvenlik güçlerinin Neudorf semtinde başlattığı operasyonda Strazburg saldırısının faili yakalanamadı.

3 kişinin öldüğü, 13 kişinin yaralandığı saldırının faili olduğu değerlendirilen 29 yaşındaki Cherif Chekkat'ın yakalanmasına yönelik düzenlenen ve bir saatten fazla süren operasyonda, saldırganın izine rastlanmadı.

Operasyonun, polisin saldırganın çevre binalarda olabileceğine ilişkin varsayımı üzerine düzenlediği belirtilmişti.

OPERASYONA KEDİLİ DESTEK

 Öte yandan, operasyon devam ederken Fransızlar, polisin çalışmalarına zarar vermemek için "Neudorf" etiketiyle kedi fotoğrafları paylaşmaya başladı. Bu paylaşımlarla, polisin yeri gibi hassas bilgilerin saldırganın eline geçmesinin önlenmesinin amaçlandığı ifade edildi.

Bu arada, şüphelinin kız kardeşinin bugün başkent Paris'te gözaltına alındığı açıklandı.

SALDIRI

Strazburg'un en önemli meydanlarından Place Kleber'de kurulan Noel pazarına yakın bir bölgede salı akşam silah sesleri duyulmuştu. Saldırganın saldırıdan sonra kaçtığı ifade edilmişti.

Paris Savcısı Remy Heitz, saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiğini, 6'sı ağır 12 kişinin yaralandığını kaydetmişti. Saldırganın polis takibindeki 29 yaşındaki Cherif Chekkat olduğunu belirten Heitz, şüphelinin daha önce hırsızlık ve tecavüz suçlarından Fransa, Almanya ve İsviçre'de mahkeme tarafından 27 kez cezalandırıldığını bildirmişti.

Sayfa Yükleniyor...