Suça karışmayan protestocular serbest

Suriye'de, olaylara karıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınanların çoğunun serbest bırakıldığı belirtildi.

14.04.2011 - 19:19

Suriye'nin Tartus kentine bağlı Banyas ilçesinde ve Bayda köyünde, olaylara karıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınanların çoğunun serbest bırakıldığı belirtildi.

Champress internet sitesinde yer alan habere göre, olaylar sırasında gözaltına alınan ve "güvenlik güçlerine ateş ettikleri tespit edilen" bazı kişiler ise tutuklandı.

Haberde kaç kişinin serbest bırakıldığına veya kaçının tutuklandığına ilişkin bilgi verilmezken, "Bayda köyünde 150 kişinin silahlarını bırakarak teslim oldukları" belirtildi.

Resmi kaynaklar, Bayda köyünde gözaltına alınanların bırakılmasını isteyen 150 kadar kadın ve çocuğun yaklaşık bir buçuk saat gösteri yaptığını doğrularken, "bu gösteriye güvenlik güçlerinin müdahale etmediği" bildirildi.

Köyde elektrik kesintisinin sona erdiği ve hayatın normale döndüğü de kaydedildi.

'DEVRİYE GEZEN ASKERLERE ATEŞ AÇILDI'
Suriye'nin Tartus kentine bağlı Banyas ilçesinde, devriye gezen askerlere ateş açıldığı ve 1 askerin hayatını kaybettiği bildirildi.

Resmi haber ajansı SANA'nın haberine göre, Banyas ilçesinde devriye gezen bir grup askere ateş açıldı.

"Kimliği belirsiz kişiler" tarafından açılan ateş sonucu Fadi İsa Mustafa adlı bir askerin hayatını kaybettiği, Teysur Umran adlı bir askerin yaralandığı kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...