Süreci sadece dondurduk, terk etmedik

Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan, ülkesinin protokollerle ilgili süreci terk etmediğini, sadece dondurduğunu açıkladı.

22.04.2010 - 11:35

Süreci sadece dondurduk, terk etmedik

Ermenistan Devlet başkanı Serj Sarkisyan, protokollerle ilgili süreci terk etmediklerini, sadece dondurduklarını söyledi.


Sarkisyan, "Eğer Ankara sürece dahil olursa, biz de adım atmayı düşünürüz" dedi.

Ermenistan hükümeti bugün, Türkiye ile ilişkilerin normalleşmesini öngören protokollerin parlamentodaki onay sürecini dondurmayı kararlaştırdı.

Ermnenistan'da iktidardaki koalisyon hükümetinde yer alan partiler, Türkiye ile Ermenistan arasında imzalanan protokollerin parlamentonun gündeminden çıkarılması ve onay sürecinin askıya alınması gerektiğini bildirdikleri bir açıklama yayınladılar.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Türk tarafının anlaşmayı önkoşulsuz olarak makul bir süre içerisinde onaylama yükümlülüğünü yerine getirmemesi nedeniyle ulusal parlamentodaki onay süreci anlamsız hale gelmiştir. Bu nedenle süreci askıya almayı gerekli görmekteyiz."

Açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyla ilgili son zamanda yaptığı açıklamaların "kabul edilemez" olduğu da öne sürüldü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...