Suriye askerleri Banyas’a girdi

Suriye askerlerinin, 4 hükümet karşıtı göstericinin öldüğü, onlarcasının yaralandığı liman kenti Banyas'a girdiği belirtildi.

11.04.2011 - 12:18

Suriye askerleri Banyas’a girdi

Suriye’de iki haftadır devam eden hükümet karşıtı gösterilerde hafta sonu yine kan dökülmüş, liman kenti Banyas’ta yapılan gösterilerde 4 kişi ölmüş onlarca kişi de yaralanmıştı. Gelen haberlere göre Suriye askerleri bugün Banyas’a girdi.


Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, askerler cipler ve askeri araçlarla kente girerek belli başlı binaların çevresinde ve kavşaklarda mevzilendi. Tanıklar, yeni çatışmaların olması kaygısıyla okulların ve dükkanların açılmadığını söylediler.

İnsan hakları savunucuları, Suriye güvenlik güçlerinin ve hükümet yanlısı silahlı kişilerin, dün hükümet karşıtı bir protesto gösterisi için toplanıldığı sırada ateş açtıklarını ve 4 kişinin öldüğünü belirttiler. Devlet televizyonu ise kent yakınındaki bir pusuda 9 askerin öldüğünü duyurdu.

ŞAM ÜNİVERSİTESİNDE EYLEM
Diğer yandan eylemler de devam ediyor. Şam Üniversitesinde toplanan yüzlerce öğrenci bugün bir gösteri düzenliyor. Muhalif bir öğrenci, Suriye askerlerinin kampüsü çevirdiğini ve bir öğrenciyi öldürdüğünü belirten bir kısa mesaj aldığını söyledi. Bu haber henüz doğrulanmadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...