"Suriye İsrail savaş uçağı ve İHA'sını düşürdü"

Suriye ordusu, İsrail'e ait bir savaş uçağı ve İHA'yı düşürdüğünü iddia etti. İsrail, savaş uçağı ve İHA'sının düşürüldüğünü yalanladı.

Haberler - ntv.com.tr 13.09.2016 - 10:16 | Son Güncelleme : 13.09.2016 - 11:27

"Suriye İsrail savaş uçağı ve İHA'sını düşürdü"

Suriye ordusu, ülkenin güneyindeki Kuneytire'de İsrail'e ait bir savaş uçağı ve İnsansız Hava Aracı'nı (İHA) düşürdüğünü açıkladı.

Suriye ordusundan yapılan açıklamada, ülkenin güneyinde Suriye'nin askeri noktasını hedef alan İsrail savaş uçağı ve İHA'sının düşürüldüğü belirtildi.

Suriye devlet haber ajansı SANA, yerel saatle gece 01.00'de ülkenin güneyindeki Kuneytire kenti kırsalında Suriye'ye ait askeri noktanın saldırıya uğradığı açıklandı.

Açıklamada, bu saldırıda İsrail'e ait savaş uçağı ile İnsansız Hava Aracı İHA'nın düşürüldüğü vurgulandı.

İSRAİL ORDUSUNDAN YALANLAMA 

İsrail ordusundan yapılan açıklamada ise, saldırı sırasında Suriye'nin iki füze fırlattığını ancak İsrail savaş uçaklarına isabet etmediğini duyurdu.

İsrail ordusunun açıklamasında, "Suriye askeri noktalarının hedef alındığı operasyonda karadan havaya atılan iki füze fırlatılmış ancak hedeflerine ulaşmamıştır. İsrail savaş uçakları güvenli bir şekilde üslerine dönmüştür" denildi.

SURİYE'DE ATEŞKES YÜRÜRLÜKTE 

ABD ve Rusya'nın öncülüğünde Suriye'de dün akşam gün batımıyla birlikte ateşkes yürürlüğe girmişti. Taraflar ateşkese şu ana kadar sadık kaldı. 

Sayfa Yükleniyor...