Suriye olimpiyatlara 10 sporcu gönderecek

Suriye, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na 10 sporcu ve 20 spor yöneticisi göndermeyi planlıyor.

Suriye olimpiyatlara 10 sporcu gönderecek

Suriye Olimpiyat Komitesi Başkanı General Muvaffak Cuma, kotayı geçen veya ''wild-card'' ile doğrudan olimpiyatlara çağrılan yaklaşık 10 sporcunun yüzme, atletizm, halter, boks, binicilik ve atıcılık branşlarında mücadele edeceğini açıkladı.

'MEN UYARISINA RAĞMEN GİDECEĞİZ'
Cuma, 14 aydır süren olaylar ve üst düzey yetkililere uygulanan seyahat yasağına rağmen, sporcuların olimpiyatlara yönelik hazırlıklarını ülkede sürdürdüklerini belirtti. Cuma, İngiltere hükümetinin, Londra'ya geldikleri takdirde ''olimpiyatlardan men edilebilecekleri'' uyarısında bulunmasına rağmen yetkililerle birlikte Londra'ya gideceğini kaydetti.

Oyunlarda bugüne kadar hiç bir madalya kazanamayan Suriye'yi Londra'da kadınlar halterde Soraya Sobh, erkeklerde Ali Muhammed, boksta Wassim Salameh, binicilikte Ahmed Saber Hamşo, yüksek atlamada Macid Eddin Gazal, bayanlar atıcılıkta Raya Zeyneddin, yüzmede Azad Barazi, Bayan Jamaa ve Faysal Salih Muhammed'in katılması bekleniyor.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), Suriyeli sporcuların Londra'daki oyunlarda yarışabilmesi için büyük gayret sarf etmiş, atletizm ve yüzme branşındakilere parasal destek sağlamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...