Suriye Ulusal Koalisyonu'nda çatlak

Ahmet Cabra'nın yeniden başkan seçildiği Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'nun 40 üyesi istifa etti. İstifa gerekçesi, koalisyonun halktan uzak ve bazı grupların hakimiyetinde olması gösterildi.

Anadolu Ajansı 07.01.2014 - 09:40

Suriye Ulusal Koalisyonu'nda çatlak

Suriye Ulusal Koalisyonu Türkmen temsilcisi Ziyad Hasan, Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'ndan (SMDK) istifa edenlerin Türkmen hareketi, işadamları forumu, yerel meclisler, Devrim Komuta Konseyi, genelkurmay üyeleri ve milli kişiliğe sahip şahsiyetleri temsil ettiğini söyledi.

Hasan, koalisyonun devrimden uzak olması, Suriye içindeki halkın durumundan kopması ve kimilerinin devrim ve Suriyeli devrimcilerin beklentilerinden tamamen uzak belirli kesimlerin hakim olduğu koalisyonun yapısıyla ilgili sorunlar nedeniyle istifa ettiğini belirtti.

Koalisyonun karşılaştığı sorunların mevcut yönetimle çözüleceğine dair hiçbir göstergenin bulunmadığını dile getiren Hasan, başta Arap Baharı ülkeleri olmak üzere tüm bölgede, diktatörlüğü yok etmek ve ülkede kalkınmayı gerçekleştirmek isteyen milli akımları ortadan kaldırmaya yönelik genel bir projenin hakim olduğuna işaret etti.

Suriye Ulusal Koalisyonu Türkmen temsilcisi Ziyad Hasan, "Biz Türkmen Hareketi olarak koalisyonun, 'Cenevre-2' adı verilen tiyatro aracılığıyla tüm halkımıza düşman olan bu projeye hizmet etme yönünde hareket ettiğine inanıyoruz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...