Suriye'de güvelik güçlerine çifte saldırı

Arap Birliği gözlemcilerinin Suriye'de olduğu bir dönemde başkent Şam'da düzenlenen çifte saldırıda 40 kişi yaşamını yitirdi. Şam yönetimi, saldırının El Kaide işi olduğunu iddia etti.

Haberler 23.12.2011 - 11:36

Suriye'de güvelik güçlerine çifte saldırı

Şam'ın Kefersusa semti yakınlarında sabah saatlerinde düzenlenen saldırıların ardından yoğun silah sesi duyuldu. Suriye devlet televizyonu, saldırılarda istihbarat idare binası ve bir istihbarat şubesinin hedef alındığını duyurdu. Devlet televizyonu saldırıda şu ana kadar 40 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Hizbullah'a yakınlığı ile bilinen Al-Manar televizyonu da, saldırılarda 30 kişinin öldüğünü ve 55 kişinin de yaralandığını belirtti.

GÖZLEMCİLERDEN SALDIRI YERİNE ZİYARET
Devlet televizyonu, Suriye'de bulunan Arap Birliği gözlemcileri Şam'da saldırının meydana geldiği yeri ziyaret etti.

EL KAİDE BAĞLANTISI
Yapılan ilk inceleme sonucunda terör eylemlerinin El Kaide örgütünü işaret ettiği belirtildi. Haberde, saldırıların intihar eylemcileri tarafından düzenlendiği ifade edildi.

'2 BİN ASKER ÖLDÜRÜLDÜ' İDDİASI
Esad yönetimi, BM'ye gönderdiği bir raporda, geçtiğimiz mart ayında şiddet olaylarının başlamasından bu yana 2 bin asker ve güvenlik görevlisinin teröristler tarafından öldürüldüğünü belirtti. Birleşmiş Milletler ise Suriye'de şu ana kadar şiddet olaylarında 5 bin kişinin hayatını kaybettiğini belirtiyor.

Sayfa Yükleniyor...