NTV

Suriye'de kritik gelişme

NTV Haber

Dünya
Arşiv

Suriye'de tüm dikkatler El Bab'a çevrildi. Türkiye'nin desteklediği Özgür Suriye Ordusu, El Bab'a çok yakın bir noktada. Bir yandan da YPG güçleri o bölgeye ilerlemeye çalışıyor. Beşşar Esad'a bağlı Suriye ordusunun da bu bölgeye yönelik operasyon hazırlığı yaptığı yönünde haberler gelmeye başladı.

Esad rejimi birlikleri, El Bab'da kontrolü sağlamak için harekete geçmeye hazırlanıyor. Suriye ordusuna ait savaş uçakları kasaba semalarında uçarak broşürler dağıttı. Halkı, önümüzdeki günlerde operasyon başlatacağı konusunda uyardı.

Afrin-Kobani hattını birleştirmek isteyen YPG güçleri de El Bab'a doğru ilerlemeye çalışıyor. Bugün Türk silah Kuvvetleri'nin YPG güçlerini tank ateşiyle vurduğu ve YPG'nin El Bab'a ilerleyişinin durdurulduğu açıklandı.

El Bab'ın ele geçirilmesi konusunda en avantajlı gücünse Türkiye'nin destekleği Özgür Suriye Ordusu olduğu belirtiliyor. Özgür Suriye Ordusu güçleri kuzeydoğudan El Bab'a ilerlemeyi sürdürüyor. Fırat Kalkanı harekatında El Bab en önemli stratejik hedef konumunda.

Fırat Kalkanı haraketında bugün bir Türk askerinin hafif yaralandığı bilgisi de geldi.

EL BAB NEDEN ÖNEMLİ?ETİKETLER