Suriye'de Rusya ve Çin'e teşekkür mitingi

Suriye'nin başkenti Şam'ın en büyük meydanlarından biri olan "Yedi Deniz Meydanı"nda, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde Suriye aleyhinde karar çıkmasını engelleyen tutumlarından dolayı Rusya ve Çin'e teşekkür mitingi düzenlendi.

Haberler - Anadolu Ajansı 12.10.2011 - 15:03

Suriye'de Rusya ve Çin'e teşekkür mitingi

Onbinlerce kişinin katıldığı mitingde Rusya ve Çin'e teşekkür sloganlarının yanısıra Beşşar Esad'a destek ve birlik sloganları atıldı. Miting alanı üzerinde uçuş yapan askeri helikopterden Rusya ve Çin bayrakları açıldı.

"Alevi, Sünni, Şii, Hristiyan, Kürt, Arap aramızda ayırım yok", "mezhepçiliğe hayır, Suriye'nin birliğine evet", "Halk Beşşar'ı istiyor" sloganları atan göstericiler, Fransa ve ABD'nin yanısıra Türkiye aleyhine de sloganlar attı.

Göstericilerden Ahmet Ebu Alaa, sonuna kadar Esad'ın arkasında olduklarını ifade ederek, "Halk onun arkasında olduğu sürece ona birşey olmaz. Allah, Suriye ve Beşşar, hepsi bu kadar" dedi.

Bir diğer gösterici Ebu Hüseyin ise, "Çin ve Rusya'ya şükranlarını sunduklarını ve Beşşar Esad'a desteklerini göstermek için buraya geldiklerini, Suriye'nin yıkılamayacağını, hep ayakta kalacağını" söyledi.

Bir gün öncesinden SMS yolu ile halka katılım daveti gönderilen gösteride, Suriye ve Baas Partisi'nin bayraklarının yanı sıra Rusya, Çin ve Hizbullah bayrakları sallandı.

Mitinge çeşitli din ve mezheplerden din adamlarının katılması da dikkat çekti.

Sayfa Yükleniyor...