Amerikan gazeteci Marie Colvin ve Fransız foto muhabiri Remi Ochlik'in öldürüldüğü saldırıda yaralanan İngiliz gazeteci Paul Conroy, Lübnan'a kaçırıldı. Muhaliflerin, Lübnan'a kaçırdığını iddia ettiği yaralı Fransız gazeteci Edith Bouvier'in ise hala Suriye'e olduğu belirtildi.

Fransız gazeteci Bouvier ve İngiliz meslektaşı Paul Conroy, 22 Şubat'ta Suriye ordusunun bombardımanında öldürülen Amerikan Marie Colvin ve Fransız foto muhabiri Remi Ochlik'le birlikte yaralanmıştı.

Uluslarası Kızılhaç Örgütü, Suriye ordusunun bombardımanı altındaki Humus'tan yaralı iki Batılı gazeteciyi tahliye etme girişiminin başarısızlıkla sonuçlandığını açıklamıştı.

Suriye Kızılayı'ndan bazı ambulansların, kentte isyancıların mevzilendiği Baba Amr mahallesine gittiklerini ancak gazetecileri alamadan geri döndükleri belirtilmişti.

FRANSIZ GAZETECİ AMBULANSA BİNMEDİ
Fransız gazeteci Edith Bouvier'nin ambulansa binmeyi reddettiği, tahliye edilecek diğer kişilerin de dayanışma için Baba Amr'ı terk etmedikleri açıklanmıştı.

Suriyeli muhalifler, dünkü çatışmalarda çoğu Humus'ta bir kontrol noktasında olmak üzere en az 125 kişinin öldüğünü açıkladı.