'Suriye’yle başa çıkamayan İsrail’i koruyamaz'

İsrail Dişişleri Bakanı Avigdor Lieberman, uluslararası toplumun Suriye'de başarısız olduğunu savundu; "Bu durum, İsrail'in de korunamayacağını ortaya koydu" dedi.

05.03.2012 - 16:50

'Suriye’yle başa çıkamayan İsrail’i koruyamaz'

İsrail radyosuna konuşan Lieberman, uluslararası liderlerin ve yardım örgütlerinin, Suriye'de "masum sivillere yönelik sistematik cinayetleri" engelleyemediğini söyledi. Bunun "uluslararası toplumun İsrail'in güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili vaatlerini boşa çıkardığını öne sürdü.

Amerika Birleşik Devletleri, İsrail'den, İran'a yönelik askeri bir harekat yerine, küresel ekonomik yaptırımlar üzerinde durmasını istiyor. İsrail ise, İran'ın nükleer silah geliştirmesi halinde kendine karşı kullanmasından çekiniyor.

KIZILHAÇ BEKLEMEDE
Uluslararası Kızılhaç Örgütü Esad rejiminin, Humus'ta bombardıman altında tuttuğu Bab El Amr semtine, girişini engellediğini duyurdu.

Kızılhaç, bölgeye girebilmek için Suriye yönetimiyle ve orduyla müzakerelerin sürdüğünü belirtti. Örgüt, Bab El Amr'da dondurucu soğukta gıda, su, ilaç ihtiyacı içindeki sivillerin akıbetinden endişe duyuyor ve yaralıları da tahliye etmek istiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...