Suudi Arabistan sokağa çıkma yasağını kaldırıyor

Suudi Arabistan'da yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1230'a çıktı. Son 24 saatte 46 kişi ölürken, 3 bin 941 yeni vaka tespit edildi. Ülkede yarından itibaren sokağa çıkma yasağı kaldırılacak. Umre ve ziyaretlerin askıya alınması süreci devam edecek.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.06.2020 - 16:56 | Son Güncelleme : 20.06.2020 - 16:57

Suudi Arabistan sokağa çıkma yasağını kaldırıyor

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ülkede virüs nedeniyle son 24 saatte 46 kişinin yaşamını yitirdiği ve 3 bin 941 yeni vaka tespit edildiği duyuruldu.

Açıklamada, son verilerle Kovid-19 kaynaklı can kaybının 1230'a, toplam vaka sayısının ise 154 bin 233'e yükseldiği ifade edildi.

Hastalardan 3 bin 153'ünün daha tedavisinin tamamlandığı kaydedilen açıklamada, böylece iyileşen kişi sayısının 98 bin 917'ye ulaştığı aktarıldı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILIYOR

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı'nın ülkenin resmi ajansı SPA'da yayınlanan açıklamasında, kısıtlamaların gevşetileceği belirtildi.

Açıklamada, pazar günü saat 06:00'dan itibaren ülke genelinde sokağa çıkma yasağının kaldırılacağı, tüm ekonomik ve ticari faaliyetlere de izin verileceği belirtildi.

Açık alanlarda gerekli tüm tedbir ve önlemlerin alınmasına azami derede uyulması gerektiği vurgulanan açıklamada, maske takmanın zorunlu olduğu kaydedildi.

UMRE VE DİĞER ZİYARETLERE İZİN YOK

Tedbirler kapsamında askıya alınan umre ve ziyaretlerin durumunda herhangi bir değişikliğin olmadığı belirtilen açıklamada, sağlık verileri ışığında periyodik olarak da bu durumun gözden geçirildiği aktarıldı.

Açıklamada, uluslararası hava uçuşlarının yanı sıra deniz ve kara sınırlarından giriş-çıkışlar konusunda herhangi bir değişikliğin olmadığı ve kısıtlamanın ikinci bir duyuruya kadar aynı şekilde devam edeceği vurgulandı.

Sayfa Yükleniyor...