Suudi Arabistan’dan Hac ve Umre tavsiyesi: Corona virüs aşısı olun

Suudi Arabistan’dan Hac ve Umre tavsiyesi: Corona virüs aşısı olun Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten, Hac ve Umre ziyaretleri gerçekleştirmek isteyenlere corona virüs aşısı olmalarını tavsiye etti.

İHA - ntv.com.tr 07.01.2021 - 13:51

Suudi Arabistan’dan Hac ve Umre tavsiyesi: Corona virüs aşısı olun

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten; ibadet ve ziyaretlerin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yapılması için umre ziyareti yapmak isteyenlere seslenerek, corona virüs aşısı olmalarını tavsiye etti.

Hac ve Umre Bakanı, corona virüs ile mücadelede tedbirlerin alınması için Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı ile Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı arasında koordinasyonun devam ettiğini açıkladı.

SINIRLI SAYIDA ZİYARETÇİ KABUL EDİLECEK

Benten, bütün kutsal alanlarda sık sık sterilizasyon işlemlerin yapılmasıyla birlikte; bütün kutsal alanlarda sosyal mesafe, maske ve kişisel hijyen kuralları, sınırlı ziyaretçi sayısı gibi tedbirlerin uygulanacağını vurguladı.

Öte yandan, Suudi Arabistan’daki toplam Corona virüs vaka sayısı 363 bin 259’a yükseldi. corona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 6 bin 265 oldu.

UMRE ZİYARETLERİNE ALTI AY ARA VERİLMİŞTİ

Suudi Arabistan yönetiminin corona virüs tedbirleri kapsamında 6 ay ara verdiği umre ziyaretleri 4 Ekim’den itibaren yeniden başlamış, kademeli olarak başlatılan umre ziyaretinin ilk listesinde Türkiye yer almamıştı.

Suudi Arabistan’da 1 Kasım’dan itibaren ise bazı ülkelerden umre kafileleri ülkeye gitmeye başlamıştı.

YURTDIŞINDAN HACI KABUL EDİLMEMİŞTİ

Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl hac ibadeti sadece Suudi Arabistan'da yaşayanlarla sınırlı tutulmuş, yurt dışından hacı adayı kabul edilmemişti.

Sayfa Yükleniyor...