Suudiler saldırıya uğrayan tesisleri gazetecilere gezdirdi

Suudi Arabistan petrol tesislerine düzenlenen saldırı bölgede gerilimi tırmandırdı. ABD saldırılardan sorumlu tuttuğu İran'a karşı atacağı adımları bugün gözden geçiriyor.

NTV Haber 20.09.2019 - 17:01 | Son Güncelleme : 20.09.2019 - 17:02

suudi arabistan aramco petrol saldırı200919.jpg

Suudi Arabistan, saldırılara uğrayan tesislerini gazetecilere gezdirdi. Tesislerde onarım çalışmalarının tüm gün sürdüğü belirtildi.

ABD Savunma Sakanlığı Pentagon ise, ABD Başkanı Donald Trump'a saldırılardan sorumlu tutulan İran'a karşı atılabilecek adımların listesini sunacak.

Beyaz Saray'daki ulusal güvenlik toplantısında sunulacak askeri seçenekler arasında İran'da havadan vurulabilecek yerlerin listesi de yer alacak.

Ancak Pentagon'un başkanı herhangi bir askeri yanıtın topyekün bir savaşla sonuçlanabileceği uyarısını da iletmesi bekleniyor.

Atılabilecek adımlar arasında hava saldırılarının yanısıra siber saldırılar da bulunuyor. İran'dan ise, ABD'ye yeni bir uyarı geldi.

Dini lider Ayetullah Ali Hamaney'in danışmanı general Yahya Rahim Safavi, İran'a olası saldırıya Akdeniz, Kızıldeniz ve Hint Okyanusu'ndan yanıt vereceklerini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...