Tahran'daki çifte saldırının failleri İranlı çıktı

İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Başkan yardımcısı Rıza Seyfullahi, İran meclisi ve Humeyni'nin türbesine düzenlenen saldırıların faillerinin İran asıllı olduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı 08.06.2017 - 12:22

iran tahran saldırı fail080617.jpg

İran devlet televizyonuna konuşan Seyfullahi, Tahran'daki terör saldırıları faillerinin belirlendiğini ve saldırganların İranlı olduğunu belirtti.

Saldırganların, İran'ın farklı kesimlerinden DAEŞ terör örgütüne katılanlar olduğunu kaydeden Seyfullahi, İran'ın, DAEŞ'le mücadelede verdiği destekten dolayı hedef alındığını ifade etti.

Seyfullahi, şu ana kadar 58 saldırının İran güvenlik güçleri tarafından önlendiği bilgisini paylaştı.

TERÖR SALDIRISININ BİLANCOSU: 13 ÖLÜ, 52 YARALI 

İran Ambulans Müdürü Pir Hüseyin Kulivend, İran meclisi ve Humeyni'nin türbesine düzenlenen saldırılarda 13 kişinin hayatını kaybettiğini, 52 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Kulivend, 52 yaralıdan 15'inin hastanelerden taburcu edildiğini, yoğun bakımda tedavi altına alınan 6 kişinin de durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi.

SALDIRIYI DAEŞ ÜSTLENDİ

Başkent Tahran'da, dün sabah saatlerinde İran Meclisi'ne ve İran kurucu lideri Humeyni'nin türbesine yapılan silahlı ve bombalı saldırıları terör örgütü DAEŞ üstlenmişti.

Sayfa Yükleniyor...