Mısır'da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin yetkilerini artıran bir kararnameye imza atması sonrasında başlayan gösteriler sürüyor. Başkent Kahire'de Tahrir Meydanı'nda devam eden gösteriler sırasında TRT Kahire Temsilcisi Mehmet Akif Ersoy ile kameramanı saldırıya uğradı.

TRT ekibi, Tahrir Meydanı'ndaki gösterilerde "Baltacı" olarak tabir edilen 20 kişilik bir grubun saldırısında yaralandı.

TRT Temsilcisi Mehmet Akif Ersoy ve TRT kameramanı Adil Ahmet, Tahrir Meydanı'nda, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin anayasal düzenlemelerine karşı düzenlenen gösterileri takip ederken, "Baltacı" olarak bilinen bir grubun saldırısına uğradı.

20 kişilik "Baltacı" grubu saldırısına uğrayan Ersoy ile Ahmet'i, gösterileri organize eden görevliler kurtardı.

Saldırıda, zincir ve sopalarla darp edilerek yaralanan Ersoy ile Ahmet'e, Tahrir Meydanı'ndaki seyyar hastanede müdahale edildi.

TRT temsilcisi Ersoy, Tahrir Meydanı'ndaki gösterilerle ilgili anons yapmak üzere, göstericilerin kurduğu platforma çıktığı sırada, "Baltacı" diye bilinen grubun saldırısına uğradığını anlattı.

Zincir ve sopalarla darp edildiğini belirten Ersoy, "Saldırganlardan kurtulmak için kaçmaya çalıştık. Bu sırada zincir ve sopa darbeleriyle, sırtım, kolum ve elimden yaralandım. Göstericilerin araya girmesiyle saldırganlardan kurtulabildik" dedi.

Ersoy ve kameraman Adil Ahmet'in, seyyar hastanedeki tedavi işlemlerinin ardından tam teşekküllü bir hastaneye sevk edileceği belirtildi. Saldırıda, TRT ekibinin kamerasının da zarar gördüğü belirtildi.

"Baltacı" adıyla bilinen grup herhangi bir siyasi eğilime sahip değil. Sık sık örgütlü suçlara karışan grup bir tür sokak çetesi olarak nitelendiriliyor.