Pakistan'ın kuzey batısında aşiretler bölgesi Hayber'de Pakistan Talibanına yönelik sürdürülen askeri operasyonda 119 militan daha öldürüldüğü belirtildi.

Pakistan Ordusu sözcülüğünden yapılan açıklamada "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Rahil Şerif, bugün Hayber bölgesinde ön cephede Taliban militanlarına karşı operasyon düzenleyen askerleri ziyaret ettiği, son 2 gün içerisinde düzenlenen kara operasyonunda 62 ve hava saldırılarında 57 militanın öldürüldüğü brifingi verildiği belirtildi.

Teröre karşı mücadele veren askerlerin moralini ve fedakarlıklarını takdir eden Orgeneral Rahil Şerif, "Bu teröristleri nerede olursa olsunlar vurmayı devam edeceğiz ve operasyon son teröristin yok edilmesine dek sürdürülecektir" dedi.

59 MİLİTAN ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Bu sabah, Pakistan ordusu ülkenin kuzeybatısında Afganistan sınırı yakınlarında hareket halindeki Taliban militanlarını hedef almıştı.

Operasyonda 32 militan öldürüldü. Pakistan ordusu, Hayber bölgesinde de hava ve kara operasyonları düzenlenmişti.

Bu operasyonda da 27 Taliban militanı öldürüldü. Taliban Salı günü bir okulda gerçekleştirdiği katliamda çoğu öğrenci 148 kişiyi katletmişti.

Pakistan Ordusu, 17 Ekim'den bu yana aşiretler bölgesi Hayber'de Talibana yönelik operasyonda 400'den fazla militanın öldürüldüğünü açıklamıştı.