Taliban'dan 8 Türk'ü bırakma şartı

Afganistan'ın Logar kentinde 8'i Türk mühendis 11 kişiyi kaçıran Taliban, rehineleri serbest bırakmak için Kabil yönetiminden talepte bulundu. Taliban, bazı arkadaşlarının salıverilmesi karşılığında Türkleri serbest bırakacağını açıkladı.

Haberler 26.04.2013 - 16:41

Taliban'dan 8 Türk'ü bırakma şartı

Logar Kent Konseyi Başkanı Abdülveli Vekil, Taliban'ın yerel komutanlarıyla kaçırılan yabancıların durumlarına ilişkin görüştüklerini söyledi.

Abdülveli Vekil, Taliban'ın rehin aldığı 8'i Türk 11 kişiyi serbest bırakmak için Kabil'in bazı Taliban üyelerini serbest bırakmasını istediğini belirtti.

Logar Vali Yardımcısı Muhammed Haşim Feyzi de kaçırılan yabancıların serbest bırakılmasına ilişkin Taliban'la devam eden müzakerelerde şu ana kadar net bir sonuca ulaşılamadığını açıkladı.

"Horasan Logistics" şirketine ait MI-8 tipi bir helikopter, 3 gün önce Logar'ın Azre ilçesine bağlı Deremengel bölgesinde, kötü hava şartlarından dolayı acil iniş yapmıştı.

Helikopterde bulunan MT İnşaat şirketinde çalışan 8 Türk mühendis ile 3 kişi Taliban tarafından kaçırılmış, helikopter ise yakılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...