Taliban’dan yeni intikam saldırısı: 36 ölü

Pakistan'ın kuzeybatısındaki Hangu'da dün akşam saatlerinde meydana gelen intihar saldırısında 36 kişi hayatını kaybetti.

27.05.2011 - 10:06

Taliban’dan yeni intikam saldırısı: 36 ölü

El kaide lideri Usma bin Ladin’in öldürülmesinden sonra Taliban’ın gerçekleştirdiği intikam saldırıları sürüyor. Son saldırı dün akşam saatlerinde Pakistan'ın kuzeybatısındaki Hangu'da gerçekleştirildi.

Hangu polisinden Mesud Afridi, otomobile yerleştirilmiş yarım ton patlayıcıyla gerçekleştirilen patlamada 10'u polis 36 kişinin hayatını kaybetti, bazıları ağır 56 kişi de yaralandı.

Hangu kaymakamlık binasını tamamen yerle bir eden saldırıyı Pakistan Taliban Örgütü (TTP) üstlendi. Yerel bir ajansı telefonla arayan TTP sözcüsü İhsanullah İhsan, Mayıs ayı başında öldürülen El-Kaide lideri Usame Bin Ladin'in intikamını almak için saldırının gerçekleştirildiğini söylemiş, yakında daha büyük ve kanlı eylemler yapma tehdidinde bulunmuştu.

Pakistan'da, terör örgütü El-Kaide lideri Usame Bin Ladin'in bu ay başında Amerikan komandoları tarafından öldürülmesinin ardından, Taliban militanlarının kanlı saldırıları arttı. Bu tarihten sonra ülkede meydana gelen saldırılarda, çoğunluğu güvenlik görevlisi 200'den fazla kişi hayatın kaybetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...