Tasarruf için termal iç çamaşırı önerisi

Güney Kore Cumhurbaşkanı Lee Myung-bak, vatandaşlarına enerji tasarrufu yapmak için termal iç çamaşırı giyme önerisinde bulundu.

28.11.2011 - 15:47

Tasarruf için termal iç çamaşırı önerisi

Cumhurbaşkanı Lee Myung-bak, düzenli olarak radyodan yaptığı haftalık yayında, tasarruf önlemleri için halka önerilerde bulundu.

Cumhurbaşkanı, makamındaki radyatörleri kıstığını belirterek, termal iç çamaşırı giymeye başladığını söyledi.

'ZAMANLA ALIŞILIYOR'
Sözünü sakınmayan üslubundan dolayı ülkesinde ''buldozer'' lakabıyla anılan Lee Myung-bak, termal iç çamaşırının ilk aşamada pek rahat olmadığını itiraf etmekle birlikte, ''zamanla alışılıyor'' dedi.

Artık hem çok rahat olduğunu hem de üşümediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Lee, elektrik tasarrufunun önemine vurgu yaptı; Güney Kore'nin bütün şirket ve bireylerine bu konuda işbirliği çağrısında bulundu.

ÜLKEDE SIK SIK ELEKTRİK KESİNTİSİ YAŞANIYOR
Güney Kore, artan elektrik ihtiyacını karşılamakta zorlanıyor. Eylül ayında olağanüstü ısınan hava sıcaklıkları büyük çaplı elektrik kesintilerine yol açmıştı.

Bu ayın başında da büyük imalatçı firmalara elektrik tüketimini yüzde 10 düşürmeleri talimatı verildi. Cumhurbaşkanı Lee, termostatı birkaç derece indirip termal iç çamaşırı giyilirse enerji sorunuyla başa çıkmakta doğru bir adımın atılacağını belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...