Tayland saldırganının başına 28 bin dolar ödül

Tayland polisi, başkent Bangkok’taki saldırıyı gerçekleştiren zanlının bulunmasını sağlayan kişiye 28 bin dolar ödül verileceğini duyurdu.

19.08.2015 - 18:50

Tayland saldırganının başına 28 bin dolar ödül

Tayland polisi, güvenlik kamerasından belirlenen ancak henüz kimliği açıklanmayan şüpheli için 28 bin dolar ödül koyduğunu duyurdu.

Polis, güvenlik kamerasından elde edilen görüntüler baz alınarak hazırladığı robot resimleri de halkın görebileceği noktalara astı. Emniyet Müdürü Somyot Phumpanmuang yaptığı açıklamada, “Bu olayın arkasında birden fazla kişinin olduğuna inanıyorum. Bu bir çete işi. Yabancı bir kişi, bu suçu tek başına işleyemez. Taylandlı biri bu kişiye yardım etmiş olmalı dedi. 

Yetkililer ise, şüphelinin etnik kimliğinin belirlenemediğini aktararak, Taylandlı ya da yabancı uyruklu olabileceğini belirtti.

Saldırganın bombayı sırt çantasıyla patlama yerine taşıdığı iddia edildi
Saldırganın bombayı sırt çantasıyla patlama yerine taşıdığı iddia edildi

Tayland Başbakanı Prayuth Chan-ocha, şüpheliye acil olarak teslim olması, aksi takdirde güvenlik görevlileri tarafından öldürülebileceği uyarısında bulunarak, “Şüpheli hakkında bilgi sahibi olan kişiler, bu durumu bildirmeli” ifadesini kullandı.

Saldırının ardından soruşturmaya hız veren Tayland polisi, güvenlik kamerasında 2 şüphelinin daha belirlendiğini bildirdi. Yeni şüphelilerin tespit edildiğini aktaran polis, böylece şüpheli sayısının 3’e yükseldiğini duyurdu. Polis Sözcüsü Prawut Thawornsiri, “Kırmızılı ve beyaz giyimli olmak üzere 2 şüpheli da belirlendi” dedi. 

Sayfa Yükleniyor...