İlişkili Haberler

Tayland'ın turizm adası Phuket ve diğer kentler son 24 saat içerisinde bir dizi bombalı saldırının hedefi oldu. 5 kentte düzenlenen 8 bombalı saldırıda 4 kişi öldü, 35 kişi yaralandı.

Tayland güvenlik güçleri, Trang, Hua Hin, Surat Thani, Phang Nga ve Phuket'te son 24 saatte 9 bombalı saldırının düzenlendiğini açıkladı.

Hau Hin kentinde düzenlenen 4 bombalı saldırıda, iki kişinin öldüğü belirtildi. Surat Thani kentinde iki patlamada bir kişi yaşamını yitirdi.

Tayland'da turizm cenneti olarak bilinen Phuket adasındaki Patong kasabasındaki iki saldırı düzenlendi. Trang kentinde düzenlenen bombalı saldırıda bir kişi ölürken, turizm kenti Phang Nga'ya da bombalı saldırı yapıldı.

"ULUSLARARASI TERÖRLE BAĞLANTISI YOK"

Tayland polis sözcüsü Piyapan Phingmuang, düzenlediği basın toplantısında bombalı saldırıların uluslararası terör örgütleriyle bağlantısı olmadığını açıkladı. Ülkenin güneyindeki ayrılıkçı örgütle bağlantısının ise araştırıldığı belirtildi.

Phingmuang, "Tayland'ın kimseyle bölgesel ya da dini sorunu yok. Bunun bir iç sabotaj eylemi olduğunu düşünüyoruz" ifadesini kullandı.

Cunta lideri Prayut Çan-oça da gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamaların arkasında kimin olduğuna dair yorum yapmak istemediğini söyledi. Oça, "Sükuneti, barışı ve güveni sağlamaya odaklanmalıyız" dedi.

BANGKOK'TA 20 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Geçtiğimiz yıl 17 Ağustos'ta başkent Bangkok'un ticari merkezi Rajprasong'daki Erawan Tapınağı yakınında düzenlenen bombalı saldırıda 20 kişi hayatını kaybetmiş, 120 kişi yaralanmıştı.