Tayland’da Covid-19 kısıtlamalarını ihlal eden 89 turist aynı partide tutuklandı

Tayland polisi, ülkenin güneyinde düzenlenen bir partiye katılan 89 turisti corona virüs kısıtlamalarını ihlal ettikleri gerekçesiyle tutukladı. Turistlerin iki yıla kadar hapis ve 40 bin Tayland bahtı (yaklaşık 10 bin TL) para cezası alması bekleniyor.

ntv.com.tr 28.01.2021 - 14:28

Tayland’da Covid-19 kısıtlamalarını ihlal eden 89 turist aynı partide tutuklandı

Tayland'ın güneyinde yer alan Koh Phangan’daki bir barda eğlenen 89 yabancı turist tutuklandı. Polis şefi Col Suparerk Pankosol, Three Sixty Bar adlı mekana yapılan baskında  biri barın sahibi olmak üzere 22 Taylandlının da gözaltına alındığını açıkladı.

10'DAN FAZLA ÜLKEDEN GELDİLER

Suparerk, Mart 2020'de corona virüsle mücadele için ilan edilen ulusal olağanüstü hal (OHAL) kapsamında toplanmanın yasadışı olduğunu ifade ederek, tutuklananların ABD, İngiltere, İsviçre ve Danimarka da dahil olmak üzere 10'dan fazla ülkeden geldiğini söyledi. 

Bununla birlikte polis tarafından dağıtılan baskın fotoğraflarında, tutuklanan turistlerin neredeyse tamamının yüz maskesi takmış olduğu görüldü.

Tayland’da OHAL ihlali ikiyıla kadar hapis ve 40 bin Tayland bahtı (yaklaşık 10 bin TL) ile cezalandırılıyor. Bar sahibi ve işçilerin ise bir yıl hapis ve 100 bin baht (yaklaşık 24 bin 500 TL) ceza alması bekleniyor. Suparerk, tutuklanan Tayland vatandaşları ve turistlerin, Ko Phangan polis merkezinde tutulduğunu söyledi.

Öte yandan Tayland, Nisan 2020'de neredeyse tüm yabancı turistlerin ülkeye girişini yasakladı. Ülkede şimdiye kadar 16 bin 221 vaka ve Covid-19 kaynaklı 76 ölüm bildirildi. 

ABD'Lİ BİLİM İNSANLARINDAN UYARI: İNSANLIK KIYAMETİN EŞİĞİNDE

Sayfa Yükleniyor...