Ted Cruz yardımcısı olarak Carly Fiorina'yı seçti

ABD'de başkanlık yarışı devam ederken Cumhuriyetçi Parti aday adaylarından Teksas senatörü Ted Cruz, partinin başkan adayı olması halinde başkan yardımcılığı için eski Cumhuriyetçi aday adaylarından Carly Fiorina'yı seçeceğini açıkladı.

Anadolu Ajansı 28.04.2016 - 11:25

Ted Cruz yardımcısı olarak Carly Fiorina'yı seçti

ABD'de 8 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri için ön seçim süreci devam ederken Cumhuriyetçi kanattaki hareketlilik artıyor.

Emlak milyarderi işadamı Donald Trump'ın en büyük rakibi Ted Cruz, bir teknoloji firmasının eski üst düzey yöneticisi (CEO) olan ve bir dönem Cumhuriyetçilerin aday adayları arasında yer alan Fiorina ile yoluna devam
edeceğini söyledi.

Cruz, 3 Mayıs'ta ön seçim yapılacak Indiana eyaletinin başkenti Indianapolis'te düzenlediği bir parti toplantısında, "Eğer başkan adayı olursam başkan yardımcılığı için adayım Carly Fiorina'dır" dedi.

Fiorina daha önce Cumhuriyetçi Parti'nin başkan aday adayı olmuş ancak yarışta istediği sonuçları elde edemeyince şubat ayında adaylıktan çekilmişti.

Uzun yıllar bir teknoloji firmasının CEO'luk görevini yürüten Fiorina, özellikle Trump ve Demokrat aday adaylarından Hillary Clinton'a karşı söylemleriyle dikkat çeken bir isim olarak biliniyor.

Trump ile yaşadığı ve medyada uzun süre yer bulan tartışmasıyla gündeme gelen Fiorina, mart ayında başkanlık için Cruz'u destekleyeceğini açıklamıştı.

Cruz'un bu adımına Trump'tan açıklama ise gecikmedi. Trump, Fiorina stratejisini "zaman kaybı" olarak nitelendirdi ve Cruz'un önceki gün 5 eyaletteki ön seçimleri kaybettiği gerçeğini örtemeyeceğini savundu.

Cumhuriyetçilerde bir sonraki ön seçimler 3 Mayıs'ta Indiana eyaletinde gerçekleştirilecek.

Sayfa Yükleniyor...