Tek suçu Ahmedinejad'a benzemek

İran'ın tanınmış oyuncularından Mahmud Basiri'nin tek suçu eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'la fiziksel benzerliği. Ahmedinejad'a fiziksel benzerlikten dolayı Basiri'nin 8 yıl skeçlerde rol alması yasaklandı.

30.01.2014 - 10:03

Tek suçu Ahmedinejad'a benzemek

İran Öğrenci Haber Ajansı İSNA'ya konuşan Mahmud Basiri, uzun oyunculuk yaşamında daha çok televizyon komedilerinde rol aldığını söyledi.

İran eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'dan neredeyse 10 yıl büyük olduğunu belirten 66 yaşındaki Basiri, böyle bir yasak olduğundan avukatları aracılığıyla haberdar olduğunu ifade etti.

"Avukatlar, sahneye çıkmama izin verilmediğinin farkında olup olmadığım bana sorduyor" diyen Mahmud Basiri, söz konusu olayın 2005'te Ahmedinejad'ın seçimi kazanmasından sonra olduğunu söyledi.

"Başta gülüp geçtim. İnanmamıştım. Ama söylentiler giderek bir gerçeğe dönüştü" diyen İranlı oyunccu Basiri, bir iki oyuncu arkadaşından başka kimsenin, bu yasakla ilgilenmediğini ve umursamadığını dile getirdi.

Bir iki oyuncu arkadaşından başka kimsenin, yasaktan sonra neler yaşadığını umursamamasından sitemle söz eden İranlı oyuncu, yasaklamadan sonraki 8 yıl süresince, eski televizyon şovlarının kliplerinden bile çıkarıldığını söyledi.

Yasak sonrası 8 yıl boyunca, eski televizyon şovlarının yayınlanmasına bile izin verilmediğini vurgulayan Mahmud Basiri, cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili bir film projesini bu nedenle geri çevirdiğini belirtti.

İranlı oyuncu Mahmud Basiri, "Günün birinde izin verilirse, eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad rolünü oynayabilirim" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...