Terör korkusu ile uçaktan atladı

Kıbrıs Rum Kesimi'nde bir yolcu, kalkışa hazırlanan bir uçakta silahlı adam gördüğünü sanarak, aprona atladı.

Anadolu Ajansı 03.11.2009 - 12:47

Kıbrıs Rum kesimindeki Larnaka havaalanında, Rum hava yollarına ait ve Atina seferine hazırlanan bir uçağın yolcusunun, eli silahlı bir adam gördüğünü sanarak uçaktan atladığı bildirildi.

Rum polisi ve basınının bildirdiğine göre, cumartesi akşamı meydana gelen olayda, 157 yolcusu bulunan uçak kalkmaya hazırlanırken, 30 yaşlarında Portekiz asıllı Yunan yolcu, uçakta eli silahlı bir adam gördüğünü zannederek, yerinden kalkıp, uçağın kapısını açtı ve aprona atlayarak kaçmaya başladı.

Kaynaklar, olay Hindistan Cumhurbaşkanının Kıbrıs Rum kesimini ziyaretinin sonuna denk geldiğinden dolayı, havalimanının güvenlik güçleri, aprona atladıktan sonra sırt çantasını yere bırakan adamın terör eyleminde bulunacağını sandığını belirtti.

Cyprus Mail gazetesinde bugün yayımlanan haberde, kaçan yolcunun daha sonra havalimanının civarındaki bir otelin damında bulunduğu ve gözaltına alındığı kaydedildi.

Larnaka polis sözcüsü, yaptığı açıklamada, olayın ilk önce bir terör saldırısı girişimi olduğunun sanıldığını ancak soruşturmanın neticesinde olmadığının anlaşıldığını bildirdi.

Bugün mahkemeye çıkarılan yolcu, uçağın kabininde eli silahlı bir adam gördüğüne emin olduğunu söylemesine rağmen, "kötü niyetli eylemde" bulunmaktan ve "yasak alana girmekten" suçlu bulunabilir.

HAVAYOLU ŞİRKETİ DAVA AÇIYOR
Polis yetkilileri, uçak kalkmaya hazırlanırken ve güvenlik önlemlerine rağmen yolcunun nasıl bu kadar kolayca uçaktan aprona atlayabildiğini anlamaya çalışıyor.

Kıbrıs Rum hava yollarının sözcüsü, uçağın, söz konusu yolcu yüzünden 2 saat rötar yaptığını ve hava yolu şirketinin bu kişi hakkında tazminat davası açacağını bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...