"Terörist saldırıların hiçbir meşruiyeti yoktur"

ABD Dişişleri Bakanı Kerry, "Terörist saldırıların hiçbir meşruiyeti yoktur. Ben inanıyorum ki bizim DAEŞ, El-Nusra ve diğer terör örgütlerini bozguna uğratmamamız için hiçbir gerekçemiz olamaz" dedi.

14.11.2015 - 16:34

"Terörist saldırıların hiçbir meşruiyeti yoktur"

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Fransa'nın başkenti Paris'teki terör saldırılarını kınadı.

Suriye görüşmeleri kapsamında Avusturya'nın başkenti Viyana'da bulunan Kerry ve Lavrov ikili görüştü. Görüşmede Kerry ve Lavrov, Paris'teki terör saldırılarını kınadı.

Beyrut ve Irak'taki terör saldırılarını hatırlatan Kerry, Paris'teki saldırılarla ilgili olarak "Bu tür saldırılar çok alçak, korkunç, zalim ve yeryüzünde kabul edilemez bir saldırıdır" ifadelerini kullandı.

Kimin yaptığını bilmediklerini ancak saldırıların terör saldırısı olduğunu kaydeden Kerry, "Ortaçağ ve modern faşizme aynı anda tanık oluyoruz" dedi.

Hukuk içerisinde kalarak terörle mücadeleye devam edecekleri mesajını veren Kerry, karşı karşıya kalınan krizleri çözmek için daha fazla çalışılması gerektiğini ifade etti. Kalplerinin Fransa halkıyla ve saldırıda hayatını kaybeden insanlarla birlikte olduğunu kaydeden Kerry, bütün güçleriyle hakları korumaya çalışacaklarını ve terörün karşısında olacaklarını söyledi.

Lavrov ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Fransa halkıyla dayanışmasını ifade ettiğini belirtti. 

Paris, Beyrut ve Irak'taki terör saldırılarında masum insanların hayatını kaybettiğini anımsatan Lavrov, "Teröristlere karşı hoşgörü gösterilmeyeceğini güçlü bir şekilde yinelemeliyiz" dedi.

BM Güvenlik Konseyi kararlarını hatırlatan Lavrov, şöyle konuştu: 

"Terörist saldırıların hiçbir meşruiyeti yoktur. Ben inanıyorum ki bizim DAEŞ, El-Nusra ve diğer terör örgütlerini bozguna uğratmamamız için hiçbir gerekçemiz olamaz. Ve umuyorum ki bu toplantı bizim daha ileri gitmemize olanak verir."

Sayfa Yükleniyor...