İlişkili Haberler

"Titanik'i de İslam batırdı", "İslam, akıllı telefonların bataryasını bitiriyor". Bunlar, ABD'de başkanlık yarışının en tartışmalı isimlerinden Donald Trump'ın "İslam bizden nefret ediyor" sözlerine sosyal medya kullanıcılarının verdiği cevaptan bir kaçı.

Trump'ın Amerikan basınına verdiği röportajda İslam'ın ABD'den nefret ettiğini savunması üzerine Twitter'da alay konusu oldu. Kullanıcılar "Next Level Trump" etiketi altında Trump'a yeni İslam karşıtı söylemler buldu.

Mizah dolu yorumlar oldukça ses getirdi. "Leonardo Dicaprio'nun bu kadar geç Oscar almasının nedeni İslam", "Yeni Batman'in Ben Affleck olmasının arkasında İslam var" gibi yorumlar da çok beğenilip, paylaşıldı.

Donald Trump'a rakibi Marco Rubio'dan da tepki geldi. Rubio, ABD Başkanlığını üstlenecek bir ismin akılına gelen herşeyi söyleyemeyeceğini, bu sözlerinin bir sonucu olabileceğini unutmaması gerektiğini söyledi.

Cumhuriyetçi Parti'nin adayları arasında yer alan Donald Trump kampanyası boyunca sık sık İslam karşıtı açıklamalarda bulunuyor. Trump, adaylığının ilk haftalarında ABD yönetimine Müslümanların tamamının ülkeye girişini yasaklama çağrısında bulunmuştu.