Tony Blair'e Türk gelin

İngiltere’de haftaya yapılacak Yeni İşçi Partisi düğününde Ankara eski Belediye Başkanı ve eski devlet bakanlarından Mehmet Altınsoy’un torunu, Tony Blair’in büyük oğlu Euan Blair ile evlenecek. Düğünde tüm gözler Türk asıllı gelinde olacak.

09.09.2013 - 12:56

Tony Blair'e Türk gelin

İngiliz gazeteleri, “Tony Blair’in gerçek varisi geri geliyor” “Tony Blair’in oğlu Euan uzun süreli aşkıyla eski Başbakan’ın Buckinghamshire’daki malikanesinde evleniyor” manşetli haberlerinde düğüne sayfalar ayırdı.

Haberlerde, Yale Üniversitesi'ni bitirdikten sonra çalışmaya başladığı Amerikan bankası Morgan Stanley’deki işini babasının yolunda gitmek için bırakıp hükümetin iş programında yer alan Coventry merkezli Sarina Russo’da iş geliştirme müdürü olan Euan Blair’in başbakanlığı hedeflediği ileri sürüldü.

29 yaşındaki Euan Blair ve sekiz yıldır birlikte olduğu kendinden dört yaş küçük kız arkadaşı Suzanne Ashman Buckinghamshire’da Tony Blair’in 2008 yılında 4 milyon sterline satın aldığı iddia edilen Wotton Underworld’deki South Pavilion malikanesinde yapılacak düğünle dünya evine girecek.

Eski Savunma Bakanı Geoff Hoo’un tanıştırdığı çiftin geçen yıl Kuzey Londra’da Islington semtinde müşterek bir ev satın aldıkları öğrenildi.

TONY BLAIR'İN MELEĞİ
Cumartesi günü South Pavilion’da çadırların kurulacağı İngiltere’nin gözünün de bu düğünde olacağı öğrenildi. Davetliler listesi güvenlik açısından çok gizli tutuluyor.

Tony Blair’e yakın kaynaklar, düğünün bir güç gösterisi olabileceği gibi Blair’lerin ve Ashman’ların sade bir aile toplantısı ile de yetinebileceklerini söylediler. Paparazziler şimdiden Kraliyet düğünleri dışında en önemli düğünün yapılacağı South Pavilion’u görüntüleme planları yapıyor.

60 milyon sterline yakın servetiyle Zenginler Listesi’ne giren Tony Blair’in şirketine katkılarından dolayı Tony Blair’in meleği olarak İngiliz basınında ismi geçen Türk asıllı gelin, şu an Social Finance’ta analist olarak çalışıyor ve çok güzel ve kültürlü olarak tanımlanıyor.

Tony Blair ve eşi Cherie Blair’in çok sevdikleri ve tatillerinde yanlarından ayırmadıkları Suzanne Ashman, Oxford Üniversitesi’ne bağlı Trinity College’da politika ve felsefe bölümünü bitirdi.

83 yaşında ölen eski Devlet Bakanı ve Ankara eski Belediye Başkanı Mehmet Altınsoy’un kızı Sedef Altınsoy’un, 14 yıl önce boşandığı yarışçı milyoner Jonathan Ashman’dan olan kızı Suzanne Ashman kültürü ve zarafetiyle dikkat çekiyor. Annesi Sedef Altınsoy da dünyada havaalanı ihalelerine girerek İngiltere’de iş dünyasının dikkatini üzerine çekti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...