Toplu tecavüz kurbanının durumu kritik

Hindistan'da geçtiğimiz hafta otobüste toplu tecavüze uğrayan 23 yaşındaki öğrencinin durumunun kritik olduğu belirtiliyor. Ülkede protesto gösterileri sürerken 20 yaşında genç bir kadın da Salı günü, 10 kişinin toplu tecavüzüne uğradı.

28.12.2012 - 11:35

Toplu tecavüz kurbanının durumu kritik

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de otobüste toplu tecavüze uğrayan 23 yaşındaki öğrenci yaşam mücadelesi veriyor. Tedavi için Singapur'a nakledilen öğrencinin durumunun kritik olduğu ve beyninde ağır hasar oluştuğu belirtiliyor.

Mount Elizabeth Hastanesi yetkilisi Kelvin Loh, "Beyninde oluşan hasarın yanı sıra kalbinde ve ciğerlerinde de sorun var" açıklamasında bulundu.

İKİNCİ TOPLU TECAVÜZ
Hindistan medyasına göre; Salı günü de Tamil Nadu'da 20 yaşında genç bir kadın, 10 kişinin toplu tecavüzüne uğradı.

Polis, olayla ilgili silahlı kişilerin yakalandığını açıkladı.

ÖZEL SORUŞTURMA
Singapur'daki hastanede yaşam destek ünitesine bağlı tutulan 23 yaşındaki öğrenci, 16 Aralık'ta otobüste birden fazla kişinin tecavüzüne uğramış ve dövülmüştü.

Polis, öğrenciye bir saat boyunca tecavüz edildiğini, demir çubuklarla dövüldükten sonra da hareket halindeki otobüsten sokağa fırlatıldığını açıklamıştı.

Hindistan'da hükümet ise hafta başında olayla ilgili özel soruşturma açılmasını istemişti.

Olaydan sonra ülke genelinde protesto gösterileri düzenlenmiş, 6 kişi gözaltına alınmıştı.
        
Gösterilerde polis ve gözaltına alınanların idam cezasına çarptırılmasını isteyen eylemciler arasında çatışmalar çıkmış, bir polis ölmüştü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...