Trablus'tan sonra sıra Beni Velid'de

Libyalı muhalifler ile Beni Velid kentindeki Kaddafi güçleri arasındaki görüşmeler sonuçsuz kaldı. Muhalifler saldırmaya hazırlanıyor.

Anadolu Ajansı 04.09.2011 - 21:55

Libyalı muhalifler, Beni Velid kentindeki Kaddafi yanlısı güçlerin teslim olması ve Ulusal Geçiş Konseyine bağlı güçlerin kente girmesi için başlayan görüşmelerin başarısızlıkla sonuçlandığını bildirdi.

Beni Velid'in dışında gazetecilere açıklama yapan muhalif görüşmeci Abdullah Kencil, kentin barışçıl biçimde teslim olması için Muammer Kaddafi'nin sözcüsüyle yapılan görüşmelerin başarısız olduğunu söyledi.

Kencil, Kaddafi'nin sözcüsü Musa İbrahim'in muhaliflerin silahsızlanmasını istediğini bu yüzden görüşmelerin sona erdiğini ifade etti.

Kencil, muhalif savaşçıların kentin dışında konuşlandığını ve kentte nihai saldırıyı başlatmak için yeşil ışık beklediklerini kaydetti.

Kencil, gün içinde yaptığı açıklamada, kentte Kaddafi'ye bağlı silahlı grupların bulunduğunu, bu grupların silahlarını bırakıp yetkililere teslim olmalarını istediklerini, onları koruyacaklarını, cevap beklediklerini söylemişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...