Trump: Akıllı değilim, dahiyim

ABD Başkanı Trump, akıl sağlığının yerinde olmadığı iddialarına yanıt verdi. Trump, "Akıllı değil, dahiyim" dedi.

Haberler - NTV Haber 06.01.2018 - 21:22

Trump: Akıllı değilim, dahiyim

ABD, birkaç gündür "Trump'ın Beyaz Sarayı'nda ateş ve öfke" adlı kitabı konuşuyor. Kitap, Trump'ın Beyaz Saray'daki ilk yılını anlatıyor.

Kitapla ilgili "düzmece" yorumunda bulunan Donald Trump son olarak, Twitter hesabından akıl sağlığının yerinde olmadığı yönündeki iddialara yanıt verdi.

"Ben çok başarılı bir iş adamıyken meşhur bir televizyon yıldızı, sonra da ilk denememde ABD Başkanı oldum. Sanırım bu akıllı değil, dahi sınıfına girer, ve çok da istikrarlı bir dahi" ifadelerini kullandı.

Trump tepki gösterse de ABD'de kitaba ilgi yoğun. Michael Wolff tarafından kaleme alınan kitap, başkent Washington ve New York'taki kitapçılarda dakikalar içinde tükendi. Online satış yapan Amazon'un kitap bölümünde de 1 numaraya yerleşti.

ABD kamuoyunda tartışmalara neden olan kitap, eski başstratejist Steve Bannon'ın Rusya soruşturması hakkında Trump yönetimini suçlamasıyla gündeme gelmişti.

Kitapta, Trump'ın başkan olmayı gerçekten istemediği ve Beyaz Saray'a yerleştikten sonra yatağında sürekli televizyon izleyerek zehirlenme korkusundan dolayı hazır hamburger menüleri yediği iddiası dikkat çekiyor.

Sayfa Yükleniyor...