Trump atadığı Adalet Bakanı Sessions'a seslendi: Hileli cadı avına son ver

ABD Başkanı Donald Trump, Adalet Bakanı Jeff Sessions'tan Rusya soruşturmasına derhal son vermesini istedi. Trump soruşturmayı bir kez daha "cadı avı" olarak niteledi. Trump'ın özel yetkili savcı Robert Mueller'in sorularını ise sözlü olarak yanıtlamak istediği iddia edildi.

Haberler 02.08.2018 - 12:23

Trump atadığı Adalet Bakanı Sessions'a seslendi: Hileli cadı avına son ver

Rusya soruşturmasını "hileli bir cadı avı" olarak nitelendiren ABD Başkanı Donald Trump, kendi Adalet Bakanı Jeff Sessions'a seslendi. Trump, "Adalet Bakanı Jeff Sessions bu hileli cadı avına derhal son vermeli" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Adalet Bakanı Sessions'tan Rusya soruşturmasına federal düzeyde son vermesini talep etti.

Sosyal medyadan açıklama yapan Trump, soruşturmayı yürüten özel yetkili savcı Robert Mueller'e de yüklendi. Trump, FBI eski başkanı ve Rusya soruşturmasının özel savcısı Robert Mueller'in çıkar çatışması yaşadığını öne sürdü.

Trump'ın sözlerine tepki gösteren Demokrat Partili'ler ise, ABD Başkanı'nın yargıya müdahale ettiğini savundu.

Eleştirilere yanıt veren Beyaz Saray sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump'ın sadece fikrini beyan ettiğini ifade etti.

ABD basını da, Donald Trump'ın savcı Mueller'in sorularını sözlü olarak yanıtlamak istediğini öne sürdü.

Trump'ın sorulara doğrudan yanıt vererek, savcıyı yanlış birşey yapmadığına ikna etmeye çalışacağı ifade edildi.

Trump'ın avukatları bu öneriye karşı çıkıyor. Trump'ı sorgulamaya hazırlanan savcı Mueller ise Trump'ın bazı soruları yazılı olarak yanıtlamasına izin vermeye hazırlanıyor.

Rusya'nın ABD seçimlerine müdahalesini araştıran özel yetkili savcı Mueller'in raporunu kısa sürede açıklaması bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...