'Trump futbolda iyi değildi, buna içerlerdi'

ABD'nin en çok izlenen gece programlarından 'Jay Leno ile Gece Şovu'na katılan Başkan Barack Obama, "Trump ile aranızda ne var?" şeklindeki soruyu, "Futbol sahasında sürekli çekişme yaşadık. O çok iyi değildi ve buna hep içerlerdi" sözleriyle yanıtladı.

Haberler - NTV Haber 25.10.2012 - 11:16

'Trump futbolda iyi değildi, buna içerlerdi'

ABD başkanlık seçimlerine sayılı günler kala kampanyalar da son hızıyla devam ediyor. Sanat ve şov dünyasının tam desteğini alan ABD Başkanı Barack Obama ise bu gücünü çarpıcı örneklerle kullanıyor.

Obama, ABD'nin en çok izlenen gece programlarından 'Jay Leno ile Gece Şovu'na katılarak adeta gövde gösterisi yaptı.

Obama, Leno'nun "Mutlaka sormam lazım. Trump ile aranızda ne var? Ben ve David Letterman gibi oldunuz. Size karşı elinde ne var? Ben anlamadım" sorusuna, "Bunların hepsi bizim Kenya'da beraber büyüdüğümüz zamana dayanıyor. Aramızda özellikle de futbol sahasında sürekli bir çekişme vardı. O çok iyi değildi ve buna hep içerlerdi" şeklinde yanıt verdi.

İşadamı Donald Trump, uzun zamandır Obama karşıtı bir kampanya yürütüyor ve Obama'nın ABD'de doğmadığı ve eğitimi ile ilgili çeşitli iddialarda bulunuyor.

'TECAVÜZ BİR SUÇTUR'
Karşılıklı esprilerle geçen sohbette Obama, Cumhuriyetçileri eleştirmekten de geri durmadı. Obama, Indiana eyaletinin Cumhuriyetçi senatörü Richard Mourdock'ın "tecavüz yoluyla yaşanan hamilelikler tanrının isteğidir" sözlerini değerlendirdi.

Obama, "Tecavüz tecavüzdür ve bu bir suçtur. Bu konuda çeştili ayrımlar olduğunu iddia etseler de bu ayrımlar benim için anlam taşımıyor. Ayrıca erkek politikacıların kadınların sağlığı konusunda görüş bildirmelerini de doğru bulmuyorum. Kadınlar kendi sağlıkları hakkında doğru kararları verebilecek yeterliliktedir. Bu konu zaten seçim kampanyası sürecinde de sıkça ele aldığımız bir meseledir" dedi.

Cumhuriyetçi senatör Mourdock'ın tecavüzle ilgili bu açıklaması, ABD medyası tarafından da eleştirilmiş ve 6 Kasım seçimlerinin önemli konu başlıklarından biri haline gelmişti.

Obama da kampanyası boyunca rakibi Romney'e konu hakkında göndermelerde bulunarak özellikle kadın seçmenlerden destek aramıştı. Cumhuriyetçi aday Romney ise bu göndermeler nedeniyle yine benzer açıklamalarda bulunarak "yasal tecavüz" kavramını ortaya atan Cumhuriyetçi senato adayı Todd Akin ile arasına mesafe koymuştu.

Sayfa Yükleniyor...