Trump hangi ilaçları kullanıyor? (Sağlık raporu açıklandı)

Kasım 2019- Nisan 2020 dönemine ilişkin raporda, Trump'ın corona virüs salgını döneminde "önlem amaçlı" hidroksiklorokin ilacı yanında çinko ve D vitamini takviyesi aldığı ve herhangi bir yan etkiye rastlanmadığı belirtildi.

Reuters - Anadolu Ajansı 03.06.2020 - 23:12 | Son Güncelleme : 03.06.2020 - 23:16

Trump hangi ilaçları kullanıyor? (Sağlık raporu açıklandı)

ABD Başkanı Donald Trump'ın rutin kontrol sonucunda yayımlanan sağlık raporunda "sağlıklı" olduğu belirtildi.

Beyaz Saray Başhekimi Sean Conley'in Kasım 2019- Nisan 2020 döneminde Trump'ın rutin sağlık kontrolüne ilişkin yazdığı rapor, Beyaz Saray tarafından yayımlandı. Rapora göre, Trump'ın sağlık geçmişinde ciddi bir değişiklik olmazken Trump "sağlıklı" kalmayı sürdürdü.

Ayrıca Trump'ın yeni tip corona virüs salgını döneminde sıklıkla test yaptırdığı ve "önlem amaçlı", hidroksiklorokin ilacı yanında çinko ve D vitamini takviyesi aldığı ve bu dönemde herhangi bir yan etkiye rastlanmadığı kaydedildi. Trump'ın günlük Aspirin kullandığı da raporda yer aldı.

Trump'ın kilosu 110,7 olarak açıklandı.

ABD Başkanı Trump'ın düzenli olarak kolesterol düzenlemeye ve kalp krizi riskini düşürmeye yarayan "Rosuvastatin" ve "iyi huylu prostat büyümesi" tedavisi ya da "saç dökülmesinin önlenmesi" için "Finasteride" ilaçlarını kullandığı kaydedildi.

TRUMP'IN İLACI TARTIŞMA KONUSU

Sayfa Yükleniyor...